Унапредити сарадњу Војводине и Умбрије

Брисел/Нови Сад, 12. октобар

Покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић одржао је 10. октобра у Бриселу, током учешћа на Европској недељи региона и градова, радни састанак са Лучом Капорицијем, директором за програме, иновације и конкурентност италијанске регије Умбрија.

У разговору је истакнуто да АП Војводина и Умбрија, које од 2014. године имају потписан споразум о сарадњи, кроз квалитетан дијалог могу да дефинишу области у свим аспектима регионалне сарадње.

Наглашено је да је у заједничком интересу да се активира постојећи споразум, односно да се идентификује заједничка платформа на којој ће се радити, с акцентом на економску сарадњу кроз повезивање привредних комора и развојних агенција, те на сарадњу на привлачењу средства из структурних и кохезиониих фондова.

Састанку је присуствовао и директор Канцеларије АП ВОјводине у Бриселу Срђан Мачкић.