• За суфинансирање пројеката локалних самоуправа стратешког значаја 13,5 милиона динара Петак, 20. Октобар 2017. 13:50
    Покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић, уручио је данас уговоре представницима 14 градова и општина које су оствариле право на бесповратна средства путем конкурса за суфинансирање пројеката јединица локалних самоуправа стратешког значаја у области регионалног развоја. Средства у вредности од око 13,5 милиона динара усмерена су са циљем подстицања регионалне развојне политике, координације свих нивоа власти, као и јачања институционалног оквира за спровођење регионалне политике.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Секретар Бјелић представио Војводину на Конгресу локалних и регионалних власти Савета Европе Среда, 18. Октобар 2017. 15:55
    Покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић, присуствовао је данас октобарској седници Конгреса локалних и регионалних власти Савета Европе ( КЛРВЕ ) у Стразбуру, где су представљени потенцијали покрајине Војводине. Конгрес локалних и регионалних власти Савета Европе окупља представнике преко 200.000 јединица локалних и регионалних власти из 47 држава чланица.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Секретар Бјелић и председница Конгреса локалних и регионалних власти Савета Европе разговарали о значају права националних мањина на територији Аутономне покрајине Војводине Среда, 18. Октобар 2017. 15:30
    Покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић током своје посете Стразбуру где у оквиру заседања Конгреса локалних и регионалних власти Савета Европе (КЛРВЕ) представља АП Војводину, састао се са председницом Конгреса локалних и регионалних власти Савета Европе Гудрун Мослер Торнстром (Gudrun Mosler-Törnström) са којом је разговарао о положају националних мањина у АП Војводини и којој је представио механизаме и активности покрајинске администрације усмерене на очување демократских и европских вредности у Војводини.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Конкурс за суфинансирање пројеката јединица локалних самоуправа стратешког значаја у области регионалног развоја – други позив Уторак, 17. Октобар 2017. 10:55
    На основу члана 38. став 1. Покрајинске скупштинске одлуке о покрајинској управи („Сл. лист АПВ“, број 37/2014, 54/2014-други пропис, 37/2016 и 29/2017) и члана 21., члана 22. став 4. и члана 25. Покрајинске скупштинске одлуке о буџету АП Војводине за 2017. годину („Сл. лист АП Војводине“, број 69/2016, 29/2017 и 39/2017-ребаланс), Покрајински секретаријат за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу расписује: КОНКУРС за суфинансирање пројеката јединица локалних самоуправа стратешког значаја у области регионалног развоја – други позив
    ОПШИРНИЈЕ
  • Отворен Први позив за подношење предлога пројеката у оквиру програма прекограничне сарадње Србија-Босна и Херцеговина 2014-2020 у оквиру инструмената за претприступну помоћ ( ИПА II ) Уторак, 17. Октобар 2017. 10:25
    У понедељак 16. октобра 2017. године у сали на другом спрату Скупштине Аутономне покрајине Војводине с почетком у 12 часова помоћник покрајинског секретара за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Јован Подрашчанин одржао је радни састанак са представницима Министарстава Републике Српске поводом разматрања пројектних идеја у складу са објављивањем Првог позива за достављање предлога пројеката у оквиру IPA прекограничног програма Србија – Босна и Херцеговина 2014-2020 a све у складу са недавно потписаним Споразумом о сардањи између АП Војводине и Републике Српске.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Решење o додели средстава за суфинансирање пројеката јединица локалних самоуправа стратешког значаја у области регионалног развоја Понедељак, 16. Октобар 2017. 11:20
    На основу члана 24. Покрајинске скупштинске одлуке о покрајинској управи („Службени лист АП Војводине“, број 37/2014, 54/2014, 37/2016 и и 29/2017) и тачке 8. Конкурса за суфинансирање пројеката јединица локалних самоуправа стратешког значаја у области регионалног развоја, покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу доноси: Р е ш е њ е o додели средстава за суфинансирање пројеката јединица локалних самоуправа стратешког значаја у области регионалног развоја
    ОПШИРНИЈЕ
  • Игор Мировић разговарао са председником Скупштине Црне Горе Понедељак, 16. Октобар 2017. 10:45
    Председник Покрајинске владе Игор Мировић и председник Скупштине Црне Горе Иван Брајовић оценили су у данашњем разговору да су, у светлу укупно добрих односа држава Србије и Црне Горе, створене могућности за квалитетнију сарадњу и искорак у досадашњим односима АП Војводине и Црне Горе. Мировић и Брајовић су се сагласили да је поред јачања привредних веза и сарадње на инфраструктурним пројектима, у заједничком интересу покретање нових иницијатива за повезивање универзитета, театара, размену културних посленика и друго.