• Решење о додели средстава за суфинансирање пројеката за унапређење радних и управљачких капацитета у јединицама локалне самоуправе на територији АП Војводине Среда, 29. Новембар 2017. 15:30
    На основу члана 24. Покрајинске скупштинске одлуке о покрајинској управи („Службени лист АП Војводине“, број 37/2014, 54/2014, 37/2016 и 29/2017) и тачке 7. и 8. Конкурса за суфинансирање пројеката за унапређење радних и управљачких капацитета у јединицама локалне самоуправе на територији АП Војводине, покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу доноси Решење о додели средстава за суфинансирање пројеката за унапређење радних и управљачких капацитета у јединицама локалне самоуправе на територији АП Војводине
    ОПШИРНИЈЕ
  • Игор Мировић положио камен темељац новог објекта фабрике „HealthCare Europe“ у Руми Понедељак, 27. Новембар 2017. 15:55
    Председник Покрајинске владе Игор Мировић данас је у индустријској зони у Руми положио камен-темељац за изградњу новог производно-складишног објекта компаније „HealthCare Europe“, која ја за само две године изградила високотехнолошки комплекс са више од 500 запослених. Када буде изграђен нови објекат, чија инвестиција износи 3,5 милиона евра, запослиће се још 300 људи. Фабрика за производњу душека, јастука и других производа од меморијске пене, отворена у Руми 2015. године као резултат заједничког улагања кинеске компаније „Healthcare“ и данске компаније „Everrest“, успела је да своје производе успешно пласира на најзахтевнијим тржиштима.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Седница Заједничког консултативног одбора Комитета региона Европска унија-Република Србија Петак, 24. Новембар 2017. 15:30
    Представници Србије и Европске уније одржали су данас у Скупштини АП Војводине, 3. седницу Заједничког консултативног одбора Комитета региона Европска унија-Република Србија. На седници је разговарано о примерима добре праксе и начинима да се локални и покрајински ниво боље припреме за активности које предстоје у преговорима о приступању Европској унији. Једна сесија посвећена је и мањинским правима на субнационалном нивоу у Србији и Европској унији.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Решење о додели средстава на Конкурсу за суфинансирање пројеката јединица локалних самоуправа стратешког значаја у области регионалног развоја – други позив Четвртак, 23. Новембар 2017. 15:30
    На основу члана 24. Покрајинске скупштинске одлуке о покрајинској управи („Службени лист АП Војводине“, број 37/2014, 54/2014, 37/2016 и и 29/2017) и тачке 8. Конкурса за суфинансирање пројеката јединица локалних самоуправа стратешког значаја у области регионалног развоја – други позив, покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу доноси Решење о додели средстава на Конкурсу за суфинансирање пројеката јединица локалних самоуправа стратешког значаја у области регионалног развоја – други позив
    ОПШИРНИЈЕ
  • Нове субвенције за унапређивање 13 локалних самоуправа АП Војводине Четвртак, 23. Новембар 2017. 14:15
    Покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић, уручио је данас уговоре у вредности од 8 милиона динара представницима 13 градова и општина који су остварили право на средства путем конкурса за суфинансирање пројеката локалних самоуправа за унапређење израде и спровођење ефикасних регионалних и локалних јавних политика.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Еврорегион ДКМТ у прве две деценије испунио своју мисију Уторак, 21. Новембар 2017. 16:10
    Свечаном седницом одржаном у Скупштини АП Војводине, Еврорегија Дунав–Криш–Мориш–Тиса данас је обележила две деценије од оснивања. Еврорегија ДКМТ основана је 21. новембра 1997. године у Сегедину. Циљ сарадње је, према намерама оснивача, био да се развије и прошири сарадња између локалних самоуправа из пограничних подручја Мађарске, Србије и Румуније, на плану привреде, образовања, културе, науке и спорта, те да подржи укључење региона у процесе европске интеграције. Чланице Еврорегије ДКМТ данас су жупаније Арад, Тимиш и Караш Северин из Румуније, Чонград и Бач Кишкун из Мађарске и АП Војводина из Србије. Седницу су отворили председник Покрајинске владе и председавајући Регионалне сарадње ДКМT Игор Мировић и председник Скупштине Војводине Иштван Пастор.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Покрајински секретари одржали радни састанак са потпредседницом Скупштине жупаније Чонград Аном Мађар Петак, 17. Новембар 2017. 8:30
    Ресорни секретари четири покрајинска секретаријата, одржали су данас радни састанак са потпредседницом Скупштине жупаније Чонград у Мађарској и потпредседницом Скупштине европских региона (АЕР) задуженом за проширење и ЕУ, Аном Мађар. На састанку је оцењено да је досадашња сарадња покрајинских секретаријата и жупаније Чонград изузетно успешна те да су одобрени пројекти који се финасирају из фондова Европске уније, донели конкретне резултате на добробит грађана Војводине и жупаније Чонград.